15:42:16
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: Fa Nándor újra tengerre szállna
... Elejére 2. lap 
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 31. 21:02 | Sorszám: 56
hát, ilyen nincs. és mégis van.

Árboctörést szenvedtek Fa Nándorék
2015.10.31. 20:05

Árboctörést szenvedett szombaton Fa Nándor és Perényi Péter a Spirit of Hungary nevű hajóval a Transat Jacques Vabre kétszemélyes vitorlásversenyen.

A magyar csapat 15 csomós észak-nyugati szélben hajózott 65 tengeri mérföldre Madeira szigetétől, amikor bekövetkezett a baleset, amelyben a hajósok nem sérültek meg, írja az MTI.

Fa Nándorék árboc és vitorla nélkül, motorral tartanak Madeira felé, további részleteket azonban csak a biztonságos partot érés után ígértek.

http://index.hu/sport/hirek/2015/10/31/arboctorest_szenvedtek_fa_nandorek/
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 31. 20:26 | Sorszám: 55
Árboctörés ??
... www.transat-jacques-vabre.com/en/spirit-hungary-imoca-60-dismasted
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 31. 19:29 | Sorszám: 54
Hát, igen, gyanus volt az a furcsa összevissza pálya.
Kimentették őket:
http://www.transat-jacques-vabre.com/en/thomson-and-altadill-helicoptered-hug ...
"HUGO BOSS STATEMENT 1545HRS utc

Update – Emergency Situation - Alex Thomson Racing

Alex Thomson and Guillermo Altadill, skippers of yacht HUGO BOSS in the Transat Jacques Vabre set off their emergency beacon this afternoon at 13.25UT. The Spanish Coastguard was informed and sent a rescue helicopter to their location 82 nautical miles from the Spanish coast. Both Alex and Guillermo were rescued from the location by helicopter and are on their way back to land"
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 31. 17:10 | Sorszám: 53
"Ma, így az ötödik nap hajnalán kezdett a szél mellénk fordulni. Még szorítjuk, de már jó felé megyünk egy csapáson és úgy tűnik, marad hosszabb távon.
A “Francia brigád” a rajt után egyenesen meghúzta nyugatot, el Írország alatt, ki az óceán közepe felé, ami óriási többlet mérföld első pillantásra, de így szépen körbevitorlázták bő szélben azt az óriási ciklont, aminek mi a felfelé fújó ágában ástunk lefelé sokkal lassabban.

A hírek szerint, volt a rajt előtt egy meteo szeansz a Fr skippereknek, de gondolom nem mindenkit hívtak meg maguk közül sem, mert többen mentek más útvonalon, azok nem részei “a csapatnak”.
Csak a szépre emlékezünk majd, ami eddig még nincs. Illetve az, hogy kisütött a nap és telefonon beszélgettem Irénnel, a verseny központtal és Peti meg az övéivel. Nagyon jól estek ezek mind. Kicsit melegedtünk, mint a gyíkok, de nagyon nem, mert még mindig vizes."

http://spiritofhungary.hu/soh60-tjv2015-hirfolyam-2015-oktober-27-31-megfogya ...
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 31. 10:51 | Sorszám: 52
ebbe a brazil városba igyekeznek mindannyian:
Itajaí
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 31. 10:44 | Sorszám: 51
hmm, a videójukban valami repedéseket, töréseket mutogatnak... :-(
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 31. 10:41 | Sorszám: 50
A "St Michel - Virbac" hajó, úgy tűnik, ki fog kötni Madeirán. Vajon mi bajuk van?...
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 31. 10:38 | Sorszám: 49
Na most már jó szelünk van... Kiváncsi vagyok, vajon merre kerülik Madeirát?... Ha a széltérképekre nézek, akkor azt mondanám, hogy menjenek inkább a nyugati felére!
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 30. 23:03 | Sorszám: 48
Hajrá, Nándi!!!!!!!
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 30. 23:02 | Sorszám: 47
Most én is csak a Barcelóónai Föld-kerülő verseny miatt vagyok némileg "tájékozott"... Na meg azért, mert voltam vitorlás túrán. Mint utas.

Azé', Fa Nándort másképp' kell "kezelni", szerintem... Ő a hajóit versenyzésre építtette. Ccca laza 10-15 év "kihagyás" után egy ilyen IMOCA 60 osztályú hajót épített, szigorú szabályoknak megfelelően...
Remélem, az egyszemélyes visszaúton már sikeresebb rajtot produkál!!! ( Az lesz állítólag a 'selejtező' a 2016-os egyszemélyes, francia szervezésű, Föld-körüli versenyhez! Gondolom, a Hugo Boss-féle hajó is azért nem adta még fel a versenyt, mert Alex Thomson is fog visszafelé hajókázni ugyanemiatt!.. ;-) )
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 30. 22:22 | Sorszám: 46


Nem mondom, hogy leragadtam Sir Chichesternél, de már nemigen követem nyomon a vitorlázást. Alkalomadtán azért megnézem Nándor útját, átnézem a honlapját. Balatonfüreden gyártottak jó hajókat, B21, B25, Bermuda.... /nekem, még azok a "jó" hajók/.

Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 30. 20:43 | Sorszám: 45
Jaja, az nem is kérdéses, de az már igen, hogy mikor ...
A legutóbbi két-három út alatt már ezt az új hajót használta. (És, ezek között volt a teljes Föld megkerülése is!!)

Ha jól emlékszem, év elején inkább arra 'panaszkodott', hogy a müszerezettsége nem igazán tökéletes, illetve, hogy ezekkel a mai modern berendezésekkel már másképpen kell "vezetni/gondolkodni".

Most pl. megnéztem azon a tracking-es weblapon, hogy hogy ment le a verseny eddig... Van egy csúszka amivel különböző időpontokban meg lehet vizsgálni az állást, úgy hogy közben a szélirányok is látszanak. Na, az jól látszik, hogy azok jártak jól, akik inkább vesztettek az elején valamennyit a hosszabb útvonal miatt, viszont egy idő után már átjutottak a nagyjából dél-kelet felé mozgó ciklon magja "fölött" a túl oldalra, mely oldalon már a déli-délkeleti az uralkodó szélirány!! És csak ott kezdtek el délnek fordulni.
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 30. 20:05 | Sorszám: 44


Úgy emlékszem, neki a "klasszikus" volt.

Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 30. 19:54 | Sorszám: 43
Ez nem okoz neki semmiféle problémát se, szerintem.
(Egyszer már a Földet is körülhajózta ezzel! )
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 30. 19:12 | Sorszám: 42


Klasszikus:



Nándoré:




Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 30. 18:40 | Sorszám: 41
Az mennyire különbözik a mostani tőkesúlyosához képest?
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 30. 17:29 | Sorszám: 40

Hm. Nándor a klasszikus tőkesúlyoshoz van szokva.

Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 30. 16:23 | Sorszám: 39
Rövidebb pályán világrekordja is volt...
http://www.youtube.com/watch?v=IXf60PQq-Nk
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 30. 15:07 | Sorszám: 38
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 30. 15:06 | Sorszám: 37
Na, ezek Liszabonba mennek... Úgy látszik, találtak valami jobb szórakozást ..
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 30. 12:15 | Sorszám: 36
Lehet azzal is próbálkozni, de akkor a parton munka közben felcsendül a hajóvontatók dala is ...
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 30. 11:31 | Sorszám: 35
Már korábban megelőztük őket... Egyébként, nem biztos, hogy kikötnek. Például, a másik hajóosztályban volt ilyesmi próbálkozás... ( Part-közelbe menni, majd ott summantani, a kertek alatt.. )
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 30. 11:13 | Sorszám: 34
Én úgy látom, ők kikötnek.
Viszont míg a vezető hajók az elmúlt 24 óra alatt ~450 mérföldet tudhatnak maguk mögött, addig Nándiék ~150-et. Igazán jól jönne egy normális széljárás ...
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 30. 10:43 | Sorszám: 33
A következő napokban már jó szelek lesznek, de sajnos a többieké is... Sz'al, egyelőre arra kellene ügyelni, hogy jól menjünk mi is a szelek szárnyán...
Viszont, a "Bastide - Otio" hajót megelőztük, remélem ezt tartjuk is!!
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 30. 07:25 | Sorszám: 32
Keményen fúj a szél, a baj, hogy pont Nándiék szemébe. De küzdenek derekasan ...
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...